Download Dodawanie dodatków Log in to check your private messages
  Diamenty Strona główna Twoje konto Register Log in

Previous topic «» Next topic
[ modelling] Kompilacja modeli
Author Message
PcDealer 
Informatyka

Posted: 2009-07-01, 21:24   [ modelling] Kompilacja modeli

Witam
Ostatnio napisałem tutka odnośnie usprawniania pracy przy modowaniu. Dałem tam opis jak ja kompiluje modele, były jakieś głosy, że można to zrobić inaczej (rzecz oczywista). Później próbowałem coś zrobić z wykorzystywaniem wpisów w rejestrze, jednak niedługo potem opracowałem, wg mnie, najlepszą z możliwych metod. Metoda jest szybka i bardzo wygodna, zaraz wszystko opiszę.

1. Co musimy mieć

Aby wszystko działało szybko i sprawnie, najpierw musimy zainstalować program
"FileMenu Tools", który można pobrać TUTAJ. Program jest darmowy. Następnie potrzebny będzie prosty program qc_compiler (mojego autorstwa), który można pobrać TUTAJ.

2. Instalacja i konfiguracja

Po instalacji FileMenuTools, kopiujemy gdzieś qc_compiler.exe (ja sobie stworzyłem osobny katalog bin gdzie umieszczam "jednoexekowe" programiki). Następnie odpalamy FMT, program jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze.

W oknie programu możemy wyróżnić cztery obszary. Na złoto (miał być żółty) jest podkreślony obszar z podstawowymi przyciskami menu w tym przycisk zielony kółko z ptaszkiem, do zatwierdzania wprowadzonych zmian. Na czerwono oznaczyłem obszar Actions. Ogólnie dodajemy tutaj usuwamy i przesuwamy nasze nowe opcje, które będą się pojawiać po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na plik czy katalog.
W obszarze zielonym Commands for FileMenu Tools widzimy aktualnie opcje. Natomiast obszar niebieski Properties pokazuje nam i pozwala modyfikować istniejące opcje.

A więc do dzieła, klikamy najpierw na Add Command, powinien nam się w obszarze oznaczonym na zielono pojawić nowy wpis "New Command". Klikamy na niego, i w obszarze "Properties" pojawiają się jego właściwości. Przyciskami "Move Up", "Move Down" można przesunąć to na pozycję jak na obrazku. A teraz właściwości które ustawimy:
W pole "Menu Text" wpisujemy tekst opisujący naszą nową funkcję (opcję),
może to być np Compile QC file.
W polu "Icon" można podać ścieżkę do jakiejś ikonki, ja wybrałem po prostu ikonkę z wiersza poleceń.
Następnie mamy pole "Files", tam wybieramy "Yes", bo kompilacja tyczy się plików.
Po rozwinięciu "Files" możemy określić dla jakich plików ma być ta opcja dostępna, w tym celu w polu "Extensions" wpisujemy qc (samo qc, bez nawiasów ani gwiazdek z kropkami).
Jeśli chodzi o pola "Folders", "Drives" oraz "Only an element"wybieramy opcję "No".
Teraz trochę bardziej poważne ustawienia.
W polu "Program" podajemy ścieżkę do ściągniętego wcześniej programu qc_compiler.exe, w polu "Arguments" wpisujemy coś takiego:
"D:\ścieżka\do\naszego\pliku\studiomdl.exe" %FILEPATHS% %FILENAMES%
Oczywiście tam należy podać prawidłową ścieżkę UWAGA!! ścieżka powinna zawierać także nazwę tego pliku studiomdl.exe:
przykład ZŁY: "D:\katalog\"
Przykład DOBRY: "D:\katalog\studiomdl.exe"

Pozostałe ustawienia zostawiamy domyślne.
Teraz jeszcze klikamy na ikonkę zatwierdzenia zmian i możemy się cieszyć prostą w obsłudze kompilacją modeli.
Oto jak wygląda nasze menu:

Wystarczy kliknąć prawym na nasz plik QC i wybrać opcję z menu jak na powyższym obrazku. Oczywiście trzeba mieć włączonego Steam'a.

PS: Wraz z programem qc_compiler udostępniłem jego źródło. Jak wspomniałem jest to prosty programik, tylko nadmienię, że parametry które wpisujemy w polu "Arguments" są odczytywane kolejno w programie. drugi parametr %FILEPATHS% to całkowita ścieżka do naszego pliku qc, a trzeci parametr %FILENAMES% to całkowita nazwa pliku.

Odpłatnie wykonuję:
» Instalację, aktualizację, konfigurację forum lub modyfikacji.
» Tworzenie styli do phpBB by Przemo.
Nie pomagam na GG!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version